English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


فشارهای حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد / مدافعین دموکراسی
[حقوق بشر] بنابه گزارشات رسیده آقای جواد علیقلی که 68 سال سن دارد و از بیماری قلبی رنج میبرد. و در حال حاضر در بستر بیماری است وباید تحت نطارت پزشکان باشد.در هفته های اخیر آقای علیقلی تحت فشارهای مستمر حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد و مامورین وزارت اطلاعات قرار دارد ...

فشارهای حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد علیه خانواده علیقلی
بنابه گزارشات رسیده آقای جواد علیقلی که 68 سال سن دارد و از بیماری قلبی رنج میبرد.او مدتی پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر در بستر بیماری است وباید تحت نطارت پزشکان باشد.
در هفته های اخیر آقای علیقلی تحت فشارهای مستمر حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد و مامورین وزارت اطلاعات قرار دارد که باید خودش را به زندان اوین معرفی کند. تا به حال پزشکان معالج وی گواهی کتبی که با تائید پزشک قانونی برای ادامه معالجه به دادگاه انقلاب ارائه می کردندکه با کارشکنی های زیاد پذیرفته می شد. ولی در هفته های اخیر حسن زارع دهنوی (قاضی حداد) از پذیرفتن گواهی پزشکی خوداری می کند ،پزشکان معالج وی در این گواهی تاکید نمودند که شرایط ایشان حاد می باشد وانتقال او به زندان جان وی را در معرض خطر جدی قرار خواهد داد.
معاون امنیتی دادستان انقلاب همچنین بر روی خانواده ای که سند منزل خودش را به عنوان ضمانت قرار داده فشار می آورد که آقای جواد علیقلی را باید تحویل زندان اوین دهند در غیر اینصورت منزل آنها را به حراج خواهند گذاشت.
خانم زهرا علیقلی که 62 سال سن دارند و از ناراحتیهای جسمی زیادی رنج می برد بیش از 11 ماه است که در بند 3 زنان زندان اوین در کنار زندانیان عادی و خاطرناک قرار دارد. ایشان بارها مورد ضرب و شتم زندانیان عادی (که به تحریک وتشویق مسئولین قضائی بوده) قرار گرفتند. برای اینکه خانم علیقلی را تحت فشار بیشتری قرار دهند به دستور حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد به این بند منتقل نمودند.
لازم به یادآوری است که آقای جواد علیقلی همراه با همسرشان خانم زهرا علیقلی و آقایان عباس عسگریزاده و حمید برهان در تهران دستگیر شدن و به مدت 22 روز در بند 209 اوین زندانی بودند در طی این مدت تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داشتند. سپس به قید ضمانت آزاد شدند. پس از مدتی بدون تشکیل دادگاه و حق داشتن وکیل تلفنی به آنها اطلاع داده شد که توسط حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد محکوم به 3 سال زندان شده اند.
اتهامات آنها اقدام علیه امنیت ملی و قصد دیدار با فرزندانشان است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران ضمن محکوم کردن اعمال غیر انسانی علیه خانواده علیقلی خواهان اقدامات عملی سازمان های حقوق بشری برای پایان دادن به اینگونه فشارها است
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
13 خرداد 1386 برابر با 3 ژون 2007

شورای حقوق بشر سازمان ملل
دیدبان حقوق بشر
سازمان عفو بین المللpejvak_zendanyan@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 0031620720193


اضافه شده توسط آشیل | ۱۷:۳۰ ۸۶/۳/۱۳


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر