English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


پویان محمودیان با رتبه 6 کنکور از ادامه تحصیل محروم شد / خبر نامه امیر کبیر
[سیاسی] در حالی که در همین ایام دولت با معضل دکترای جعلی وزیرش مواجه هست و از هیچ گونه تلاشی برای مدرک سازی برای حامیانش دریغ نمیکند و در حالیکه بسیاری از افراد حامی اقتدارگرایان در همین سالها با استفاده از رانت های حکومتی به مناصب مدیریتی دست یافته اند، اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها باز هم کینه ورزی دولت نسبت به دانشجویان منتقد و محروم کردن آنان از حق تحصیل را آشکار ساخت.

در حالی که در همین ایام دولت با معضل دکترای جعلی وزیرش مواجه هست و از هیچ گونه تلاشی برای مدرک سازی برای حامیانش دریغ نمیکند و در حالیکه بسیاری از افراد حامی اقتدارگرایان در همین سالها با استفاده از رانت های حکومتی به مناصب مدیریتی دست یافته اند، اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها باز هم کینه ورزی دولت نسبت به دانشجویان منتقد و محروم کردن آنان از حق تحصیل را آشکار ساخت.
از زمان روی کار آمدن دولت نهم روند ستاره دار کردن دانشجویان منتقد و همچنین عدم ارائه کارنامه به آن ها در مقطع کارشناسی ارشد به شدت گسترش یافت و تا کنون بسیاری از فعالین دانشجویی با پدیده محرومیت از تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مواجه شده اند و همگی معتقدند که دلیل محرومیت آنان فعالیت های دانشجویی ایشان در زمان تحصیل می باشد. این در حالی است که مسئولان از دانشجویان دعوت می کنند که نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی حساس باشند و معتقدند که از فعالیت دانشجویان استقبال می کنند و احمدی نژاد نیز چندی پیش در اظهار نظری گفته بود که کشور ایران آزادترین کشور دنیاست. مسئولین وزارت علوم، اعم از وزیر علوم، معاونان وی، و رئیس سازمان سنجش نیز همواره وجود دانشجویان ستاره دار و عدم ارائه کارنامه به این دانشجویان را انکار می کردند و همواره بر این مسئله تاکید می کردند که: «هیچ دانشجویی به دلیل ابراز عقیده از تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر محروم نشده است»، اما در جدیدترین نتایج اعلام شده، علی صابری، پویان محمودی و ناصر پویافر از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم شدند.پویان محمودیان یکی از ۳ دانشجوی ۳ ستاره دانشگاه امیرکبیر می باشد که در دوران تحصیل خود از فعالین دانشجویی دانشگاه بوده و سابقه عضویت در انجمن اسلامی دانشجویان، هیئت رئیسه شورای صنفی دانشگاه و هم چنین نمایندگی مدیران مسئول نشریات دانشجویی در کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی و مدیر مسئولی نشریه ریوار را دارد. وی در ماجرای جنجالی جعل نشریات، بازداشت شده و پس از تحمل ۷۴ روز انفرادی با قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی از زندان آزاد گشت. او سپس در آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۷ شرکت کرده و با وجود اخذ کارنامه و موفقیت در کسب رتبه ممتاز ۶، از ادامه تحصیل محروم گشته است. در پاسخ به مراجعات به واحد گزینش استاد و دانشجو در سازمان سنجش به وی عنوان شده که نتیجه استعلام از وزارت اطلاعات برای صلاحیت عمومی ایشان منفی بوده و به دلیل احراز نشدن عدم معاندت وی با نظام توسط این وزارتخانه، حق ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را ندارد. خبرنامه امیرکبیر گفت و گویی را با این فعال دانشجویی انجام داده است که در ادامه می آید:

اضافه شده توسط حامد | ۱۸:۵۳ ۸۷/۶/۱۹


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر