English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


وبلاگهای فارسی و بحران اتمی / بی بی سی
[ایران] با افزايش تنش ميان ايران و غرب بر سر مسئله برنامه اتمی ايران، وبلاگ های ايرانی به شکل گسترده تری د٫ اين مورد اظهار نظر می کنند. (قبلآ لینک انگلیسیش داده شده بود)

وبلاگ های ايرانی و بحران اتمی ايران


پريشان بلاگ نوشته های علی رضا دوستدار
وبلاگ ها نسبت به رسانه های ديگر در ايران آزادتر هستند
با افزايش تنش ميان ايران و غرب بر سر مسئله برنامه اتمی ايران، وبلاگ های ايرانی به شکل گسترده تری در اين مورد اظهار نظر می کنند.

بسياری از وبلاگ نويسان محمود احمدی نژاد رئيس جمهور ايران را مشخصا در مورد بحران اتمی متهم می کنند و پيش بينی می کنند سياست های وی ايران را به سوی جنگ می کشاند.

طرفداران ورزش نگرانند که به دليل مسئله بحران اتمی و سخنان آقای احمدی نژاد در مورد محو اسرائيل و رد وقوع هولوکاست، ايران از بازی های جام جهانی فوتبال حذف شود.

در برخی وبلاگ های ايرانی همچنين از حمايت جهان اسلام از ايران سخن رفته و برخی معتقدند سياستمداران ايرانی بازی ماهرانه ای را در مقابل غرب پيش گرفته اند.

در زير منتخبی از نوشته های وبلاگ نويسان ايرانی را می خوانيد:

"صدای جنگ می آيد" - راه من - ۱۸ ژانويه

کاش خدا اين حس غيرت ملی رو از ما ميگرفت، نه کاش نميگرفت کاش به موقع ازش استفاده ميکرديم، باور کنيد اين انرژی صلح آميز هسته ای يا همون سلاح جنگ آميز خدمتگذار، اگر هم نهايی بشه ملی نيست، چطوره هواپيماهامون سقوط ميکنه، ساختمونامون با يه لرزه از پايه ميريزه، ماشينامون آتيش ميگيره، توی کل کشور يه ورزشگاه فوتبال نيمه استاندارد داريم، اونوقت انرژی هسته ايمون مليه؟!

اصلا قابل باور نيست، هر ايرادی هم که پيش مياد سر اينه که اگه انرژی هسته ای داشته باشيم همه چی حله!

به هرحال بوی جنگ و ستيز مياد، خدا به خير کنه، مردم ما خيلی توی اين صد سال رنج کشيدن، کاش که آرامش و صلح و احترام هر چه زودتر برگرده ...

www.rah-e-man.com

بحران آفرينی - دفتر بی مخاطب - ۱۷ ژانويه

آقای احمدی نژاد در هيچکدام از شعارهای انتخاباتی خودشان اعلام نکردند که در صورتيکه رئيس جمهور شدند قصد دارند اسرائيل را محو کنند ...


دفتر بی مخاطب - حنيف مزروعی
بعد از انگليسی، زبان های فارسی و فرانسه دومين زبان وبلاگ ها در دنيا هستند

... و همچنين در خاطرم نيست که در شعارهای انتخاباتی شان قول داده بودند که بر سر پرونده هسته ای کشور را تا دامان تحريم بين المللی و ارجاع پرونده به شورای امنيت و از دست دادن منافع اقتصادی کشور و جنگ به پيش ببرند ...

چيزی که امروز دولت را به اينجا رسانده اين است که، دولت متوجه شده که امکان تحقق شايد ۵ درصد شعارهايش را هم شايد نداشته باشد و می‌داند که جامعه چشم انتظار تحقق شعارهای دولت است و برای فرار از اين تعهد قصد دارد با ساختن جنجالهای پی در پی بين المللی و توجه افکار عمومی داخل به اين جنجال ها اينگونه وانمود کند که اينبار خارجيان نمی‌گذارند دولت به قول‌هايش وافادار بماند و عمل کند.

hanif.ir

مخالف تحريم - سرزمين آفتاب - ۱۸ ژانويه

خوب بحران غنی ‌سازی اورانيوم هم که به نظر به مراحل حاد رسيده و روز به روز هم شديدتر می‌شود. چاره‌ دنيا در مقابل اين معضل چه بايد باشد؟ من هم مثل اکثر ايرانی‌ ها مخالف هر نوع راه‌ حلی که آزاری برای مردم داشته باشد هستم.

mithras.org

حمايت جهان اسلام - امشاسپند - ۲۴ ژانويه

از اونجايی که با عرب ها و مسلمانان زيادی آشنا هستم، بايد بگم از رسيدن ايران به حتی سلاح اتمی خيلی خيلی خيلی هم خوشحال هستند. استدلال همه مسئله ی اسرائيل هست.

من با انگليسی ها و اروپايی های زيادی هم حرف زده ام. اونها هم می گن حق ايران هست چون اسرائيل هم اين فن آوری ها رو داره.

amshaspands.blogspot.com

"که می گويد ايران با عراق فرق دارد؟" - يادداشت های گاه و بی گاه کاوه شجاعی - ۲۴ ژانويه

به نظر من تا شورای امنيت نرفته ايم، ممکن است بشود کاری کرد، اما بعد از آن را بعيد می دانم. چون پس از ارجاع، ايران همکاری های داوطلبانه را قطع خواهد کرد و بازرسان احتمالا اجازه ورود به ايران را نخواهند يافت. و که می گويد ايران با عراق فرق دارد؟

1984.ir

"خيلی خوش ‌بحالتون باشه!" - خط قرمز - ۲۴ ژانويه

امروز استاد آمريکاييم بهم گفت که شما ايرانی‌ ها بايد خيلی خوش ‌بحالتون باشه که ما به عراق حمله کرديم. چون اگه حمله نکرده بوديم تا الان حتما به شما حمله کرده بوديم!

vahid.blogspot.com

"تبريک آقای رئيس جمهور" - پس از باران - ۱۶ ژانويه

آقای رييس جمهور ... خواستم تبريک عرض کنم. انشا اله در حال موفقيت هستيد تا کشور عزيز من را به سمت ويرانی و بحران ببريد ...

اجازه نمی دهم که آتش جنگ، ويرانی، قحطی و بدبختی در کشور من شعله ور شود. من نمی خواهم بيش از اين پيش مردم دنيا شرمنده باشم. من جنگ نمی خواهم! انرژی هسته ای هم نمی خواهم ... همين نفت از سرم هم زيادی است.

after-rain.persianblog.com

"خدا بخير کنه!" - دفتر خاطرات - ۲۴ ژانويه

خدا بخير کنه! تازه ۵ ماه گذشته (از انتخاب محمود احمدی نژاد به رياست جمهوری)، ۳ سال و ۶ ماه ديگه مونده البته اگه تمديد نشه.

navaee.blogfa.com

بی تفاوتی - بدون ويرايش - ۱۸ ژانويه

بابا اينقدر بی تفاوتی نسبت به امور جاری کشور و غرق شدن در مسائل شخصی خيلی بده اصلا به نظر من ضعف هوش هم هست.

امروز با دوستی صحبت می کردم درباره مسائل اخير سياسی - اجتماعی و امکان تحريم و از اين حرف ها ديدم اصلا براش مهم نيست و فقط زندگی نيم وجبی خودش رو ميبينه.

همه ما يک چيزی به نام مسئوليت اجتماعی هم داريم. مثلا اروپايی ها از الان انواع و اقسام جنبش ها را راه انداخته اند برای آيندگان، آنوقت ما بی تفاوت نهايتا به فکر موضوع تحقيق و پايان نامه مون هستيم و از همه دنيا فارغيم. بی هيچ دغدغه و نگرانی .

taran.blogfa.com

فوتبال - رندانه - ۱۷ ژانويه

می خواهند به بهانه ساخت سلاح اتمی ايران را از حضور در جام جهانی محروم کنند.

rendaane.blogspot.com

سوء استفاده - من ايرانيم - ۱۱ ژانويه

در باب بازی پرسپوليس - بايرن چند سخن کوتاه به ذهنم می رسد که می نويسم ... وقتی اسامی بازيکنان دو تيم روی صفحه تلويزيون نقش بست، يک جمله انگليسی هم آن پايين اضافه شد:

استفاده صلح آميز از انرژی هسته ای خواست حتمی مردم ايران


راه من
در حال حاضر بيش از صد هزار وبلاگ فعال فارسی وجود دارد

ما ايرانی ها به اين سوء استفاده ها عادت کرده ايم اما پخش جهانی بازی از طريق ماهواره و حک کردن آن جمله کذايی زير تصوير و در نتيجه عدم احترام به شعور مخاطب خارجی و استفاده ابزاری از هر چيز، حتی ورزش که قرار است معادلات سياسی در آن نقشی نداشته باشد، تنها نشان از بی کفايتی آدم هايی دارد که به جای بازنگری در شيوه رفتار و گفتار، جار زدن را کرده اند سرلوحه ی کار.

aliaghaye19.blogfa.com

اضافه شده توسط فوآد | ۱۵:۱۹ ۸۴/۱۱/۱۱


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر