English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


روايت بنيادگرايان از سخنان صفوی / روز آنلاین
[گزارش] جنجال بر سر سخنان رحيم صفوي بالا گرفته بود و البته کسي حاضر به پاسخگويي نبود. در حالي که اين جنجالها ادامه داشت هفته نامه شلمچه، از نشريات گروه انصار حزب الله و نماينده بنيادگرايان ايران در گزارشي با عنوان «شرح ماجرا»، متن سخنراني فرمانده سپاه پاسداران را نيز نقل کرد.

۳۱ فروردین ۱۳۸۵

ظهور طبقه جديد – 74
روايت بنيادگرايان از سخنان صفوي


جلال يعقوبي
rouznegar@gmail.com
۳۱ فروردین ۱۳۸۵

جنجال بر سر سخنان رحيم صفوي بالا گرفته بود و البته کسي حاضر به پاسخگويي نبود. در حالي که اين جنجالها ادامه داشت هفته نامه شلمچه، از نشريات گروه انصار حزب الله و نماينده بنيادگرايان ايران در گزارشي با عنوان «شرح ماجرا»، متن سخنراني فرمانده سپاه پاسداران را نيز نقل کرد. از آنجا انصار حزب الله گروههاي سازماندهي شده توسط سپاه پاسداران محسوب مي‌شود و در هر ماجرايي بخشي از پشت پرده آن را تشکيل ميدادند روايت آنها از اين سخنراني اهميت ويژه‌اي دارد. اگر چه در اين روايت بخشي از ماجرا حذف شده و تلاش شده است که تندي سخنان فرمانده سپاه گرفته شود، اما همين متن نيز رويکرد تحليلي سپاه به مسائل را بخوبي نشان مي‌دهد. متن روايت شلمچه از سخنان فرمانده سپاه پاسداران چنين بود:

«روز دوشنبه مورخه7/2/77 در گردهمايي فرماندهان نيروي دريايي سپاه در قم، «سردار رحيم صفوي » در خصوص تهديدهاي بين المللي، داخلي و منطقه اي عليه امنيت ملي و توطئه ها و تحرکات دشمنان انقلاب و لزوم آمادگي نيروي دريايي سپاه به ايراد سخنراني پرداخت که گوشه هايي از آن به شرح زير است: اين روزها روزنامه ها و نشرياتي چاپ مي‌شود که امنيت ملي کشور را در خطر قرار داده اند. بعضي از اين روزنامه ها با همان محتواي روزنامه منافقين و آمريکا مي‌باشند و در حال حاضر 900 نشريه در کشور منتشر مي‌شود که به 1150 نشريه در آينده نزديک مي‌رسد. من با آقاي «مهاجراني» يک ساعت بحث کردم و گفتم راه شما امنيت ملي را تهديد مي‌کند، شما مي‌دانيد به کجا مي‌رويد؟»

به نوشته شلمجه، صفوي مي افزود: «ما دنبال اين هستيم ريشه ضد انقلاب را از هر کجا که هستند بزنيم، من به مقام معظم رهبري عرض کردم که يک پديده نفاق جديد در لباس آخوندي در حال شکل گيري است. اينها لباس آخوندي دارند اما منافقند، دم از قانون مي‌زنند ولي قانون شکن هستند. بعضيها را بايد گردن بزنيم،بعضي را زبانشان را قطع مي‌کنيم، شمشير ما زبان ماست، ما همانند دانشجويان خط امام(ره) افشا گري مي‌کنيم و اين نامردها را معرفي مي‌کنيم.ما از سال59 تا به حال اضافي زنده هستيم، حال هم به دنبال شهادتيم و به اين دنيا دل نبسته‌ايم. آماده باشيد، حرکتهاي بسيار زشتي در کشور در حال انجام است که اگر آقا اجازه بدهند آنها را معرفي مي‌کنيم.»

صفوي در ادامه ادعاهاي عجيبي را نيز مطرح مي کرد: «من به عنوان نماينده شما فرماندهان، در شوراي عالي امنيت ملي گفتم در رابطه با مسائل تهران و نجف آباد علت اختلال در تمامي‌اينها با هماهنگي وزارت کشور بوده است. من در شوراي امنيت ملي ايستادم و گفتم جريان آقاي «منتظري» بايد مشخص شود، زيرا او يک شخص نيست بلکه يک جريان است. مرکز اين جريان در تهران و قم و ميدان عمل آن در اصفهان است و سپاه مأموريت دارد هر کس که با ولايت مخالفت داشته باشد مقابله کند. فلسفه سپاه اين است که از انقلاب اسلامي‌دفاع کند و ما تنها يک ارگان نظامي‌نيستيم، بلکه در زمينه عقيدتي - سياسي هم عمل مي‌کنيم.»

وي تاکيد مي کرد: «مشروعيت نظام و قانون اساسي به ولايت فقيه است و مشروعيت رياست جمهوري نيز به ولايت فقيه بستگي دارد. حواستان جمع باشد که تيشه را برداشته اند و به ريشه مي‌زنند، ما نمي‌گذاريم تاريخ صدر اسلام و مشروطه تکرار شود. واقعاً مقام معظم رهبري را مظلوم مي‌دانم، آقا مظلوم واقع شده اند و آدمهاي بي شرم و حيا از هيچ تلاشي دريغ نمي‌کنند، اگر لازم باشد آنها را به مردم معرفي مي‌کنم و مي‌گويم که در زمان بني صدر آنها چه کار مي‌کردنند، آنها با توپخانه فرهنگي وارد ميدان شدند، ليبرالها دانشگاههاي ما را گرفته‌اند و جوانان ما شعار مرگ بر استبداد سر مي‌دهند.»

او در خاتمه مي گفت: «آيا مي‌توان با سياست تنش زدايي جلوي تهديدات و اهداف سلطه جويانه آمريکا را گرفت، آيا با گفتگوهاي فرهنگي و تمدنها مي‌توان جلوي خطر آمريکاي جهانخوار را گرفت؟ آيا با عقد قراردادهاي منع گسترش سلاحهاي شيميايي و اتمي‌و کنوانسيونهاي بين المللي مي‌توانيم جمهوري اسلامي‌را از خطر آمريکا و صهيونيسم بين الملل حفظ کنيم؟ ما 20 سال پيش آمريکاييها را بيرون کرديم، آنها مي‌خواهند دوباره به کشور ما بازگردند. مقام معظم رهبري فرمودند: بعضي از مسئولين پيش ما مي‌آيند و خواهان قطع کمک به نهضتهاي آزادي بخش مي‌شوند و مي‌گويند مردم ما گرسنه هستند و اين مسئله باعث فشار بيشتر آمريکا به ما مي‌شود. مقام معظم رهبري مي‌فرمايند: وقتي من فرياد فلسطينيها و بوسنيايي‌ها را مي‌شنوم آيا مي‌توانم به تکليف الهي عمل نکنم؟»

به اين ترتيب مشخص بود كه حتي براساس روايت نشريه بنيادگرايان موسوم به انصار حزب‌الله نيز تحريفي در سخنان فرمانده سپاه صورت نگرفته است. حتي اين متن بخشهاي جديدي را نيز افشا کرده بود. مثلا اينکه جمهوري اسلامي ايران به به اصطلاح «نهضت هاي آزاديبخش» کمک ميکند و بر خلاف ادعاي انها که اين کمکها معنوي است اتفاقا کمکهاي مزبور مادي هم هست و ظاهرا «گرسنگي مردم ايران» هم اهميتي ندارد. يا آنکه تحليلهايي از نوع سخنان فرمانده سپاه بصورت مستقيم به رهبر ايران نيز ارائه شده و با مخالفتي نيز رو به رو نشده است. از جمله آنجا که ميگويد: «من به مقام معظم رهبري عرض کردم که يک پديده نفاق جديد در لباس آخوندي در حال شکل گيري است»...

اضافه شده توسط شایان | ۱۳:۲۹ ۸۵/۱/۳۱


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر