English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


مصباح یزدی معترضان را “مفسد فی الارض” خواند
[واکنش‌ علیه اعمال خشونت ] جرس - آیت الله مصباح یزدی در سخنرانی تازه اش در جمع فرماندهان سپاه، اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری را "افساد فی الارض" توصیف کرد. در حالی که طبق قانون مجازات ایران، جزای کسی که "مفسد فی الارض" شناخته شود اعدام است سخنان تازه مصباح یزدی و تأثیر وی بر دولت و سپاه پاسداران ایران، اهمیت ویژه ای می یابد. .به گزارش وبسایت های خبری، وی دیروز در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران در قم، حوادث پس از انتخابات را "فتنه" خواند و گفت: "فتنه‌ ها و حوادثی که در ماه‌ های اخیر در کشور اتفاق افتاد در طول تاریخ بی ‌سابقه نیست و آخرین آنها هم نخواهد بود، البته نوع شعارها، حرکات و پوشش ‌ها تفاوت می‌کند که همه آنها تحت عنوان یک فساد یا افساد فی‌الارض مشترک هستند".

مصباح یزدی غرب و آمریکا و یهودیان را عوامل حوادث اخیر معرفی و تاکید کرد: "گروهی که در مغرب زمین رسماً حاکمند یا پشت پرده در حکومت ‌ها نقش آفرینی می ‌کنند، یهودی‌ها هستند و این گروه، فتنه ‌انگیزترین افراد در عالم بشریت اند که تا اسلام را از بین نبرند، دست از سر مسلمان‌ها بر نخواهند داشت".

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، یهودیان را دشمنان واقعی اسلام توصیف کرد و افزود: قرآن، هزار و چهارصد سال پیش به این نکته اذعان کرده و جنایات آنها در طول تاریخ، بیان این حقیقت است، اما با این حال این مسئله برای یک عده فریب ‌خورده در داخل کشور قابل قبول نیست".

مصباح یزدی یهود را فاسدترین طائفه خواند و با اشاره به اینکه "در هیچ قوم، کشور و منطقه ‌ای چنین طایفه ‌ای وجود ندارد" تأکید کرد: "یهودیان گروهی از مسیحی‌ ها را با خود همدست کرده و مسیحی یهودی درست کرده‌اند و سیاست آمریکا را قبضه نمود‌‌ه‌اند".

عضو مجلس خبرگان دولت های خارجی و معترضان داخلی را مبتلا به "حسادت" خواند و حسد را بارزترین عوامل ایجاد فساد از سوی بشر دانست.

مصباح یزدی، معترضان را "فریب خورده" توصیف کرد و گفت: "این عده می‌گویند به جای "مرگ بر آمریکا" با آنان منافعمان را تقسیم کرده و نفت را بفروشیم و مراکز فساد را مانند قبل از انقلاب داشته باشیم در حالی که افکار این عده ناشی از ضعف در ایمان است و اینها به خاطر دنیا از دین و استقلال خود می‌‌گذرند و با رفت و آمد به کشورهای خارجی آنچنان دلباخته می‌ گردند که حاضرند به خاطر لذت ‌های حرام از حکومت اسلامی چشم بپوشند".
وی با بیان اینکه "این فتنه ‌هایی که رخ می ‌دهد اولی و آخری آنها نیست" گفت: "این فتنه‌ها بوده و اگر دشمنان دری را بسته ببینند از در دیگر خواهند آمد و اگر بخواهیم بدانیم در مقابل این افراد فریب‌خورده چه تدبیری باید بیاندیشیم باید بصیرت را افزایش دهیم و فکر و هدف دشمنان را بشناسیم".

دیدار فرماندهان سپاه کشور با مصباح یزدی، "مفسد فی الارض" خواندن جنبش سبز و تئوریزه کردن اعدام معترضان توسط وی و سناریوی توطئه یهودیان از تازه ترین اقدامات حکومت ایران برای سرکوب منتقدان پس از انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی می شود.


منبع خبر

اضافه شده توسط عمو اروند | ۲۲:۰۷ ۸۸/۱۰/۱۶


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر